­
header

Raceledelsen har afholdt DM i den forgangne weekend.

TAK til prøveleder prøveleder: Allan Hansen, hans assistent Charlotte Rasmussen og alle deres dygtige hjælpere for et fantastisk arrangement, hvor alt bare klappede.

Tak til vores sponsorer PetCare og Dummyshoppen.


INDIVIDUEL DM

BEGYNDERKLASSE
Individuel DM begynder

GULD Think Twice Until The Quiet Comes & Claus Kristensen
SØLV Gospelash Huddy & John Juel Pedersen

ÅBENKLASSE
Individuel DM aabenklasse

GULD Joe's Golden Otto & Michael Juul Nielsen
SØLV Morton Just Like Gold & Jeanette Rifbjerg Ryder
BRONZE Morton Karoline Tusindfryd & Hanne Mårtensson

VINDERKLASSE
Individuel DM vinderklasse


GULD Goldensmillaleika & Per Olsen
SØLV DKWTCH Gleen Mhor's Mia & Dorte Mahler
BRONZE Little Mhor's Thiago & Niels Jørn Olesen

DM FOR HOLD BEGYNDERKLASSE
Hold DM begynderklasse

GULD * TEAM THE LITTLE FINNEGANS FROM NORD
Little Mhor's Ssg Vasby & Yvonne Lauritsen
Little Mhor's Megan & Dorte Klarskov Mahler
Nordgold's Nena & Lars Nordenhof

SØLV * TEAM STOR HVID OG DOVEN, LILLE RØD OG VÅGEN
Soulworker Boss & Kurt Vium
Falkirk's Show Off & Marlene Birkebæk
Think Twice Until The Quiet Comes & Claus Kristensen

BRONZE * TEAM IL GRANDE TEMPO
Crack Of Dawn Eternal Love & Allan Mortensen
Joe's King Ludvig XIV & Michael Juul Nielsen
Crack Of Dawn Hot Lips & Gunilla Penzien (mangler)

DM FOR HOLD ÅBENKLASSE
Hold DM aabenklasse

GULD * TEAM BRUMBASSERNE
Foglmann's Canadian Speed Junior & Sussie Foglmann
Huntingfudges B One & Gitte Garrido (mangler)
Joe's Golden Otto & Michael Juul Nielsen

SØLV * TEAM BOOMERANG
Sungold Cool Catch & Michael Schytt Christensen
Sungold Cool Keeper & Diana Løjtved Mogensen
Morton Just Like Gold & Jeanette Rifbjerg Ryder

BRONZE *TEAM GYLDNE LOKKER
Niclanoma's Milling Deefer & Lene Sørensen
niclanoma's Milling Diaz & Kaj Klysner
Little Mhor's Basco & Birgitte Kringsholm

DM FOR HOLD VINDERKLASSE
Hold dm vinderklasse


GULD * TEAM NEXT GENERATION
DKWTCH Gleen Mhor's Mia & Dorte Klarskov Mahler
Little Mhor's Thiago & Niels Jørn Olesen
Little Mhor's Nomix & Morten Rasmussen

SØLV * TEAM GOLDENTOSSERNE
Salenes Amiko & Michael Schytt Christensen
Joe's Little Sigga & Svend Christensen
Cawood Bailey & Johnny Nielsen

BRONZE * TEAM POWER G
Golden Worker Fast And Furious Shan & Gisela Boltersdorf
Duckflight Crested Lark & Dick Geerlings
Quizz My Melodie Of Golden Spirit& Dick Geerlings

WORKING TEST RESULTATER

BEGYNDERKLASSE
WT begynderklasse

WT1 Little Mhor's Megan & Dorte Mahler
WT2 Soulworker Boss & Kurt Vium
WT3 Gospelash Huddy & John Juel Pedersen
WT4 Think Twice Until The Quiet Comes & Claus Krisensen
WT5 Crack Of Dawn Eternal Love & Allan Mortensen
WT6 Joe's Golden Hunting Girl & Joe Christensen

ÅBENKLASSE
WT aabenklasse

WT1 Joe's Golden Otto & Michael Juul Nielsen
WT2 Sungold Cool Catch & Michael Schytt Christensen
WT3 Höghedens Xanté & Kim Baundal
WT4 Morton Karoline Tusindfryd & Hanne Mårtensson
WT5 Morton Just Like Gold & Jeanette Rifbjerg Ryder
WT6 Gordon & Thomas Sørensen

VINDERKLASSE
WT Vinderklasse

WT1 Shootdog Golden Carefree Candy & Allan Mortensen
WT2 Golden Worker Fast And Furious Shan & Gisela Boltersdorf
WT3 Quizz My Melodie Of Golden Spirit & Dick Geerlings
WT4 DKWTCH Gleen Mhor's Mia & Dorte Mahler
WT5 Little Mhor's Thiago & Niels Jørn Olesen

Stort tillykke til alle med de flotte resultater.

­