­
header
Baby og uøvede WT Triple Arrangement Golden Raceledelsen i Haunstrup
Start Fører Stambogsnavn Født            Køn Sum Plac.
1 Ole C. Rasmussen Golden Vendsyssel's Heimdal Ajo 13-06-2010 Han 39 4. Vinder
2 Inge Smidt Strawgold`s Beautiful Hope 30-10-2010 Tæve 35 Bestået
3 Charlotte Jessen Kiebitz´s Ophelia 11-09-2010 Tæve 19 Ikke Bestået
3A Jørgen Jensen Between Fjords Fluffy Dusty 15-10-2010 Han 16 Ikke Bestået
3B Gitte Sjælland Joliga Beautiful Ballerina 04-02-2011 Tæve 38 5. Vinder
3C Henrik Stoustrup Golden de Luxe Wolverine 17-05-2010 Han 57 1. Vinder
3D Rikke Andersen Zampanzar Baby Banana 23-01-2009 Tæve 40 Bestået
3E Pia Grisell Alaia 27-06-2009 Tæve 48 2. Vinder
10 Mette Adamsen Falkirk's Twin Peaks 23-07-2009 Tæve 46 3.vinder
 
wt-uoevet
 
wt1-uoevet
1. Vinder: Golden de Luxe Wolverine

Begynder klasse WT Triple Arrangement Golden Raceledelsen i Haunstrup
Start Fører Stambogsnavn Født Køn Sum Plac.
4 Germaine Nielsen Charmaine's Destiny 03-08-2008 Tæve 59 1. Vinder
5 Jasper Pedersen Golden De Luxe Gambit 17-05-2010 Han 44 Bestået
6 Sanne Madsen Giddygold Passion for Corona Beer 22-02-2008 Tæve 0 Ikke Bestået
7 Henrik Stenhøj Falkirks´s White Lodge 23-07-2009 Tæve 51 Bestået
8 Hanne Thuesen Shadowfax Whisper 10-10-2008 Han 59 1. Vinder
9 Kirsten Vestergaard Skylock A Winter's Tale 02-12-2007 Han 45 Bestået
10
Flyttet til Baby/Uøvet




11 Birgitte S Jensen Skylock Santa Baby 02-12-2007 Tæve 44 Bestået
12 John M Jensen Skylock I Don't Wanna Hirt No More 01-01-2009 Tæve 53 Bestået
13 Naja Andersen West Ends Action Mann 01-03-2010 Han 45 Bestået
14 Rasmus Nygaard Jørgensen Artemis 23-03-2010 Tæve 55 5. Vinder
15 Dorte Vestergaard Kristensen Dagmar 29-05-2007 Tæve 48 Bestået
16 Winnie Christiansen Poseidon 23-03-2010 Han 51 Bestået
17 Vibeke Sørensen Golden Dixie's Texas Revolution 04-11-2009 Tæve 0 Afmeldt
18 Anne Marie Thomsen Golden De Luxe titan's Revenge 27-02-2005 Tæve 55 5. Vinder
19 Eva lind Whipcord's Patient Monthy 23-07-2009 Han 55 4. Vinder
20 Kirsten Andreasen Bleki's Jasper 17-04-2010 Han 55 5. Vinder
21 Rikke Clausen Skylock The Living Daylights 19-03-2006 Tæve 41 Bestået
22 Cecilei Kaufmann Farmxena Mount 24-03-2008 Tæve 23 Ikke Bestået
23 Eskild Bossen Whipcord's Patient Emma Jr 23-07-2009 Tæve 51 Bestået
24 Karin Knudsen Golden Dixies Texas Austin 04-11-2009 Han 50 Bestået
25 Heidi Petersen golden Fighter's Deardevil 30-05-2009 Han 47 Bestået
26 Kristina Böhne Cool Tosia of Golden Attention 14-03-2009 Tæve 52 Bestået
27 John Nikolajsen Amber 11-07-2008 Tæve 47 Bestået
28 Sanne Ammitzbøll Shootdog Golden Balder 22-12-2009 Han 56 3. Vinder
29 Søren Jørgen Jensen Falkirk's Bad Boy Boogie 03-03-2008 Han 0 Afmeldt
29A Charlotte Axel Touch of Magic a Clasic Kiss 15-09-2009 Tæve 20 Ikke Bestået
29B Helene Madsen Touch of Magic a Kiss for you 15-09-2009 Tæve 17 Ikke Bestået
29C Michael Johansen West Chamber New Look 05-03-2006 Tæve 53 Bestået
29D Helle Christiansen Skylock Sexy Girl 01-01-2009 Tæve 0
Ikke Bestået
  
wt-begynder

wt1-begynder
1. Vinderer: Germaine Nielsen med Charmaine's Destiny og Hanne Thuesen med Shadowfax Whisper

Åben klasse WT Triple Arrangement Golden Raceledelsen i Haunstrup
Start Fører Stambogsnavn Født Køn Sum Plac.
30 Vibeke Vrist Golden Dixie´s Poker Alice 14-07-2008 Tæve 0 Afmeldt
31 Birger Knudsen Gleen Mhor's Mandy 08-08-2009 Tæve 0 Afmeldt
32 Lasse Birkebæk Crawfields Cougar 16-09-2008 Han 52 4. Vinder
33 Vibeke Vrist Golden Dixie´s Last Call 15-04-2006 Tæve 0 Afmeldt
34 Otto Larsson Calhoun of Graceful Delight 07-06-2006 Han 57 1. Vinder
35 Kurt Vium Gleen Mhor's Jack The Ripper 08-08-2009 Han 57 1.Vinder
36 Jytte Knudsen Windwood's Loch Lomond 20-05-2008 Han 29 Ikke Bestået
37 Jens Erik Ager Sanguinisch O Solo Mio 27-07-2003 Tæve 0 Ikke Bestået
38 Kirsten Andreasen Bleki's Haily 08-02-2007 Tæve 15 Ikke Bestået
39 Zenia Littau Lilja Crawfields Comma 16-09-2008 Han 35 Ikke Bestået
40 Christian Rørholm Jensen Golden Runner's Mithrandir 02-06-2004 Han 0 Afmeldt
41 Jan Larsen Stella Aurum Spitfire 27-10-2009 Han 51 Bestået
42 Niels Knudsen Spellbinders Jolly Jason 08-07-2004 Han 39 Ikke Bestået
43 Niels Knudsen Golden Dixies Texas Ranger 14-07-2008 Han 18 Ikke Bestået
44 John Nikolajsen Gleen Mhor's Peder 06-02-2008 Han 54 3.Vinder
 
wt-aaben
 
wt1-aaben
1. Vinder: Kurt Vium med Gleen Mhor's Jack The Ripper

Vinder klasse WT Triple Arrangement Golden Raceledelsen i Haunstrup
Start Fører Stambogsnavn Født Køn Sum Plac.
45 Inger Berger Kiebitz´s Daddie 04-05-2004 Han 52 3.Vinder
46 Birger Knudsen Foglmann's Dina 26-05-2006 Tæve 51 4.Vinder
47 Kurt Vium Blekis´s Dusty 04-10-2002 Han 58 1.Vinder
48 Karin Nordenhof American Beauty 11-01-2003 Tæve 48 Bestået
49 Lars Nordenhof Nordgold´s Nowhere Man 26-05-2005 Han 18 Ikke Bestået
50 Henrik Billeschou Vassruggens Trittil Bragaskal 20-03-2006 Han 49 Bestået
50A Jørn Ole Andreasen Danagold Ase 14-04-2006 Han 55 2.Vinder
 
wt-vinderklasse
 
wt1-vinder
1. Vinder: Kurt Vium med Blekis´s Dusty

Veteran klasse WT Triple Arrangement Golden Raceledelsen i Haunstrup
Start Fører Stambogsnavn Født Køn Sum Plac.
51 Lasse Birkebæk Golden Runner's Titan Sidewinder 05-02-2000 Tæve 71 2. Vinder
52 Birger Knudsen Whipcord's Wonder Jeff 25-07-2000 Han 66 4. Vinder
53 Lars Nordenhof Catcombe Countdown 07-06-2000 Han 72 1. Vinder
54 Germaine Nielsen Golden Music Lord Of Exetor 21-06-1999 Han 68 3. Vinder
 
wt-veteran
 
wt1-veteran
1. Vinder: Lars Nordenhof med Catcombe Countdown

Dagens Lys Baby/uøvede WT Triple Arrangement Golden Raceledelsen i Haunstrup
Start Fører Stambogsnavn Født Køn Sum Plac.
3 Charlotte Jessen Kiebitz´s Ophelia 11-09-2010 Tæve 19 Ikke Bestået
 
Dagens Lys Begynder Klasse WT Triple Arrangement Golden Raceledelsen i Haunstrup
Start Fører Stambogsnavn Født Køn Sum Plac.
22 Cecilei Kaufmann Farmxena Mount 24-03-2008 Tæve 23 Ikke Bestået

Golden Raceledelsen Kvalifikationsprøve i Haunstrup
Start Fører Stambogsnavn Født Køn Bestået
1 Laila Ager Sanguinisch Lochboisdale 07-11-2010 Han Ja
2 Naja Friis Andersen West End's Action Man 01-03-2010 Han Nej
3 Steen Marbæk Woodstar New Pilot 04-07-2011 Han Nej
4 Otto Larsson Calhoun of Graceful Delight 07-06-2006 Han Ja
5 Claus Kristensen Gleen Mhor's Niko 08-08-2009 Han Ja
6 Sanne Madsen Giddygold Passion for Corona Beer 22-02-2008 Tæve Ja
7 Jan Larsen Stella Aurum Spitfire 27-10-2009 Han Ja
kvalifikationsproeven 
Beståede Kavlifikations prøven

DJU Apporterings prøven i Haunstrup
Start Fører Stambogsnavn Født Køn Point Plac
1 Birger Knudsen Gleen Mhor's Mandy 08-08-2009 Tæve
Afmeldt
2 Vibeke Vrist Golden Dixie´s Last Call 15-04-2006 Tæve
Afmeldt
3 Birger Knudsen Foglmann's Dina 26-05-2006 Tæve 29 Bestået
4 Vibeke Vrist Golden Dixie´s Poker Alice 14-07-2008 Tæve
Afmeldt
5 Otto Larsson Calhoun of Graceful Delight 07-06-2006 Han 28 Bestået
6 Claus Kristensen Gleen Mhors Niko 08-08-2009 Han 30 2. Vinder
7 Henrik Stenhøj Falkirks´s White Lodge 23-07-2009 Tæve
Ikke Bestået
8 Inger Berger Kiebitz´s Daddie 04-05-2004 Han 29 Bestået
9 kurt vium gleen mhor's jack the ripper 08-08-2009 Han
Ikke Bestået
10 Jens Erik Ager Sanguinisch O Solo Mio 27-07-2003 Tæve
Ikke Bestået
11 kurt vium blekis´s dusty 04-10-2002 Han 30 5. Vinder
12 Eva lind Whipcord's Patient Monthy 23-07-2009 Han 29 Bestået
13 Kirsten Andreasen Bleki's Haily 08-02-2007 Tæve 30 6. Vinder
14 Lars Nordenhof Nordgold´s Nowhere Man 26-05-2005 Han 29 Bestået
15 Naja Friis Andersen Giddygold Match Grace Kelly 01-07-2006 Tæve 29 Bestået
16 Zenia Littau Lilja Crawfields Comma 16-09-2008 Han 30 3. Vinder
17 Christian Rørholm Jensen Golden Runner's Mithrandir 02-06-2004 Han
Afmeldt
18 Jan Larsen Stella Aurum Spitfire 27-10-2009 Han 24 Bestået
19 Eskild Bossen Whipcord's Patient Emma Jr 23-07-2009 Tæve
Ikke Bestået
20 Niels Knudsen Spellbinders Jolly Jason 08-07-2004 Han
Ikke Bestået
21 Niels Knudsen Golden Dixies Texas Ranger 14-07-2008 Han
Ikke Bestået
22 Kristina Böhne Cool Tosia of Golden Attention 14-03-2009 Tæve 27 Bestået
23 john nikolajsen Gleenmhor´peder 06-02-2008 Han 30 7. Vinder
24 Sanne Ammitzbøll Shootdog Golden Balder 22-12-2009 Han 30 1. Vinder
25 Søren Jørgen Jensen Falkirk's Bad Boy Boogie 03-03-2008 Han
Afmeldt
26 Henrik Billeskov Vassruggens Trittil Bragaskal 14-04-2006 Han 30 4. Vinder
  
dju-hurtigste-hund
Sanne Ammitzbøll med Shootdog Golden Balder


Brugsprøve i Haunstrup
 Fører Stambogsnavn Født Køn Plac
Henrik Stoustrup Golden de Luxe Wolverine 07-07-2010 Han Dagen bedste
Lars Nordenhof Catcombe Corbie 18-05-2010 Han Bestået
Rikke Andersen Zampanzar Baby Banana 23-01-2009 Tæve Bestået
Ole C. Rasmussen Golden Vendsyssel's Heimdal Ajo 13-06-2010 Han Ikke Bestået
Jane Mark Jensen Gembæk's From Rusia With Love 20-12-2008 Tæve Ikke Bestået
Pia Grisell Alaia 27-06-2009 Tæve Ikke Bestået
 
DBH-brugsproeve
Dagens bedste brugsprøvehund: Henrik Stoustrup med Golden de Luxe Wolverine

Se flere billeder fra dagen. Klik her

TAK til dagens sponsorere
Jylland
Kennel Kiebitz's Ærespræmie
Kennel Golden De Luxe Dagens Lys i Baby/Uøvet
Dagens Lys i Begynderklasse
Kennel Shadowfax Ærespræmie
Kennel Joliga Ærespræmie
Kennel Vesterland Ærespræmie
Hundefotografen.dk Portrætfoto til alle der består kvalifikationsprøven, WT & DJU
Kennel Windwood Ærespræmie
Kennel Falkirk's Kanvasdummy til WT
Kanvasdummy til WT
Ærespræmie til WT
Raceledelsen for Golden Retriever 6 x gavekort

Skue resultater fra dagen
BIK-hanner
Bedst i Hanner: 1. - 2. - 3. - 4.
bik-taever
Bedst i Tæver: 1. - 2. - 3.
bir-bim
Dommer Kaj Falk Andreasen med BIR og BIM

HVALP VI: 6, men ej 7 måneder - Golden Raceledelsen Triple Arrangement i Haunstrup 2011
Kat Ejer Køn Stambogs navn Født Præmie
50 Jane Mark Jensen Tæve Fjordglimt Keeping My Baby 14-12-2010 SL, 1V, Bedste Hvalp

HVALP VII: 7, men ej 8 måneder - Golden Raceledelsen Triple Arrangement i Haunstrup 2011
Kat Ejer Køn Stambogs navn Født Præmie
60 Inge Schmidt Tæve Strawgold's Beautiful Hope 30-10-2010 SL, 1V

HVALP VIII: 8, men ej 9 måneder - Golden Raceledelsen Triple Arrangement i Haunstrup 2011
Kat Ejer Køn Stambogs navn Født Præmie
70 Helle Friis Tæve Aiko 08-10-2010 SL, 2V
71 Gitte Sjælland Tæve Joliga's Beatuful Ballerina 15-10-2010 SL, 1V

Unghunde klasse - Golden Raceledelsen Triple Arrangement i Haunstrup 2011
Kat Ejer Køn Stambogs navn Født Præmie
100 Britta Hedegård Tæve Skylock Little Orphan Snnie 28-07-2010 EXC, 1V, BIK3
101 Jørgen Jensen Han Between Fjords Fluffy Dusty 03-02-2010 EXC, 2V
102 Ole C. Rasmussen Han Golden Vendsyssel's Heimdal Ajo 13-06-2010 VG
115 Naja Andersen Han West Ends Action Mann 01-03-2010 EXC, 1V, BIK3
115A Henrik Stoustrup Han Golden de Luxe Wolverine 17-05-2010 EXC, 3V

Åben klasse - Golden Raceledelsen Triple Arrangement i Haunstrup 2011
Kat Ejer Køn Stambogs navn Født Præmie
110 Rikke Clausen Tæve Skylock The Living Daylights 19-03-2006 EXC, 2V
117 Charlotte Axel Han Touch of Magic A Classic Kiss 15-04-2009 EXC 1V, BIK2
112 Helene Madsen Tæve Touch of Magic A Kiss for You 15-04-2009 EXC 1V, BIK1, BIR
113 Helle Christiansen Tæve Skylock Sexy Girl 01-01-2009 EXC, 3V
111 Eskild Bossen Tæve Whipcord's Patient Emma Jr 23-07-2009 EXC, 4V
118 Heidi Petersen Han Golden Fire Dear Devin 30-05-2009 EXC, 2V

Brugs klasse - Golden Raceledelsen Triple Arrangement i Haunstrup 2011
Kat Ejer Køn Stambogs navn Født Præmie
90 Eva lind Han Whipcord's Patient Monthy 23-07-2009 EXC, 1V, BIK4
12 Laila Ager Tæve Skylock I Don't Wanna Hurt No More 01-01-2009 EXC, 1V, BIK2
150 Inger Berger Han Kiebitz´s Daddie 04-05-2004 VG

Oldies klasse - Golden Raceledelsen Triple Arrangement i Haunstrup 2011
Kat Ejer Køn Stambogs navn Født Præmie
114 Birger Knudsen Han Whipcord's Wonder Jeff 25-07-2000 EXC, 1V, BIK1 BIM
116 Germaine Nielsen Han Golden Music Lord Of Exetor 21-06-1999 VG
­