­
header

Golden Raceledelsens Triple-arrangement
Bække d. 21. maj 2016

Stor tak til alle Sponsorer
Petcare foder
Dommyshoppen
K.O.Skov Jagthuset Bording
Dyrlæge Mikkelsen Herning  v/ Anders Mikkelsen
Dyrens Hus  v/Svend Kristiansen
Kennel Golden Dixie´s  v/Beyina Holkgaard
Kennel Falkirk´s   v/ Marlene Birkebæk
Kennel Golden Fighter  v/Lone&Steen Marbæk

Uofficiel Working Test
Dommer: Per Ytrup, Anders Hegnet og Petra Soons


Begynderklasse

DSCN1523


UWT1 / 91 point Dusky Sound's Upper Class / Michael Houborg
UWT2 / 90 point Falkirk's Peaty Port Ellen / Evy Pedersen
UWT3 / 89 point Indragårdens Molil / Lasse Birkebæk
UWT4 / 89 point Vesterlyng's Comme Ci Comme Ca / Cecilie Kaufmann
UWT5 / 88 point Touch Of Magic Enjoy The Game / Birgit Christensen
83 point Farmer Hills Bodega Garcia Grande / Per Søndergård
81 point Shadowfax Zeus / Hanne Løber Thuesen
78 point Kiebitz’s Quest For Quinton / Marianne Klitgaard
77 point Falkirk’s Dancing Dwarf / Hanne Lyth Madsen
72 point Falkirks Give Peace A Chance / Torben Jensen
67 point Ørnhøj’s Akeela 4 Tweet / Inger Berger
60 point Falkirk's Cleared For Take-off / Cecilie Kaufmann

Åbenklasse

DSCN1524


UWT1 / 88 point Moukjærs Aiko / Morten Mousten
UWT2 / 86 point Morton Just The Best / John Tejlmand
UWT3 / 82 point Gleen Mhor’s Blazer / Lars Krabbe
UWT4 / 80 point Little Mhor's Leslie / Birger Knudsen
UWT5 / 79 point Amberfield Golden Quickstep / Per Krogsgaard Nielsen
76 point Falkirk’s Merrymaker / Herluf Møberg
76 point Windwood's Loch Lomond/ Jytte Knudsen
74 point Vassruggens Eirik Röde / Henrik Billeschou
73 point Kiebitz’s Prince Pi-erotte / Inger Berger
69 point Falkirk's Firelord / Leif Christiansen
67 point Lindsbjerg's Bailey / Henrik Lind

Vinderklasse

DSCN1527

UWT1 / 71 point Windwood's Molina / Birger Knudsen

DJU’s Apporteringsprøve

DSCN1529


Bestået med 30 point
Windwood'd Molina / Birger Knudsen
Vassruggens Eirik Röde / Henrik Billeschou
Morton Just The Best / John Tejlmand
Gleen Mhor’s Blazer / Lars Krabbe
Falkirk's Firelord / Leif Christiansen
Moukjærs Aiko / Morten Mousten

Bestået
Touch Of Magic Enjoy The Game / Birgit Christensen
Falkirk’s Merrymaker / Herluf Møberg
Kiebitz's Prince Pilgrim / Merete Meling Nielsen
Respons Spralliga Subrett-Ten / Mette Stougaard
Dusky Sound's Upper Class / Michael Houborg Johansen
Amberfield Golden Quickstep / Per Krogsgaard Nielsen
Kiebitz’s Prince Pi-erotte / Inger Berger
Little Mhor's Leslie / Jytte og Birger Knudsen
Rayleas Irresistible Idun / Mette Stougaard
Lindsbjerg's Bailey / Henrik Lind
Falkirks Give Peace A Chance / Torben Jensen
Farmer Hills Bodega Garcia Grande / Jette Og Per Søndergård
Alibren Sole Power / Mette Stougaard

SKUE
Dommer: Marlene Birkebæk, uaut. for racen
Skueleder: Steen Marbæk

BIR ⭐ Vesterlyng’s Comme Ci Comme Ca Exc. BK Plac.1 BTK1 BIR
(BECH FRCH INTCH SECH(U) NLCH FRBRCH Furyo Noroy du Plessy - Respons Kramiga Kexnougat-Ten)
Ejer: Cecilie Kaufmann

BIM ⭐ Farmer Hill's Bodega Garcia Grande Exc. BK Plac.1 BHK1 BIM
(DKCH(U) NOCH INTCH(U) DKV12 Thevenet Energia Positiva - Farmer Hill's Easter Day Penni)
Ejer: Jette & Per Søndergaard

BIR BIM

BIR Baby ⭐ Windwoods’ Johnny B Good
(Windwood's Loch Lomond - Little Mhor's Leslie)
Ejer: Mille Kingo Tevely

BIR baby

Øvrige resultater: Hanner

Åbenklasse
Exc.ÅK Plac.1 BHK2 Falkirk’s Line Up And Wait / Tina Sørensen
Exc.ÅK Plac.2 BHK3 Shadowfax Zeus / Hanne Løber Thuesen
Exc.ÅK Plac.3 Alibren Sole Power / Mette Stougaard
Exc.ÅK Plac.4 Dusky Sound’s Upper Class / Michael Houborg Johansen
VG. Falkirk’s Firelord / Leif Christiansen

aaben hanner

Brugshundeklasse hanner
Exc.BK Plac.2 BHK4 Moukjærs Aiko / Morten Mousten
Exc.BK Plac.3 Amberfield Golden Quickstep / Per Krogsgaard Nielsen
Exc.BK Plac.4 Kiebitz’s Prince Pi-Erotte / Inger Berger
VG. Falkirk’s Far Our, Man / Heidi Henriksen
VG. Falkirk’s Give Peace A Chance / Torben Jensen
VG. Vassruggens Eirik Röde / Henrik Billeschou

brugshunde hanner

Øvrige resultater: Tæver

Juniorklasse tæver
Exc.JK Plac.1 BTK4 Ørnhøj's Akeela 4 Tweet / Inger Berger
Exc.JK Plac.2 Kiebitz's Queen Moneys Penny / Inger Berger

junior taever

Åbenklasse tæver
Exc.ÅK Plac.1 BTK2 Rayleas Irresistible Idun / Mette Stougaard
Exc.ÅK Plac.2 BTK3 Falkirk's Cleared For Take-off / Cecilie Kaufmann
Exc.ÅK Plac.3 FP Falkirk’s Dancing Dwarf / Hanne Lyth Madsen

Brugshundeklasse tæver
Exc. BK Plac.1 Vesterlyng’s Comme Ci Comme Ca / Cecilie Kaufmann

brugshunde taever

­