­
header
UWT
Tripel arrangement 24-06-2017 i Bække - Baby / Hvalpe
Start Ejer/Fører Stambogsnavn Post 1 Post 2 Post 3 I alt Plac
B3 Søren Jensen Falkirks Tornado Alley 18 20 20 58 1.
B1 Elisa Krogh Falkirk's Ride The Lightning 18 18 20 56 2.
B2 Søren Bjørnø Falkirk's Over The Rainbow 16 18 20 54 3.

Baby / Hvalpe
Start Ejer/Fører Stambogsnavn Post 1 Post 2 Post 3 I alt Plac
H6 Claudia Jørgensen Falkirk's 2nd Edition 20 19 20 59 1.
H4 Henrik Andersen Falkirks 4th Dimension 19 19 20 58 2.
H2 Sonja Ehlert Falkirk's 5th Fire 17 19 20 56 3.
H5 Randi Jensen Falkirk's 6th Sense 17 18 20 55 4.
H1 Kenn Jensen Falkirk's 7th Heaven 16 16 20 52 5.
H7 Cecilie Kristiansen  Kaufi's Pina Colada 15 17 20 52 5.
H3 Rikke Jul Knudsen Kaufi's Cuba Libre 16 10 20 46 7.

Uøvede
Start Ejer/Fører Stambogsnavn Post 1 Post 2 Post 3 Post 4 Post 5 I alt Plac
U-08 Cecilie Kaufmann Kaufi's Blue Lagoon 20 19 20 20 20 99 1.
U-05 Randi Jensen Akela 10 20 16 20 15 81 2.
U-03 Tina L K Sørensen Falkirk's Line Up And Wait 5 18 20 16 18 77 3.
U-06 Tormod Dahl Falkirk's Caution Wake Turbulence 10 15 16 20 16 77 4.
U-04 Lærke Norge Falkirk's Luna Lovegood 16 17 13 13 18 77 5.
U-01 Ole C. Rasmussen Quia Freja Of Calimero's Castle 13 13 16 16 12 70 6.
U-07 Gitte & Palle Rudebeck Rudebecks I Have A Dream / One Day 5 18 16 18 12 69 7.
U-02 Iver Og Rosa Dall Cawood Duca 7 15 10 0 0 Trukket

Begynderklasse
Start Ejer/Fører Stambogsnavn Post 1 Post 2 Post 3 Post 4 Post 5 I alt Plac
B-10 Inger Berger Kiebitz´s Queen Moneys Penny ** 20 20 20 17 20 97 1.
B-08 Ingo Ehlert Dusky Sound's Windworker Blue ** 20 17 20 20 20 97 2.
B-06 Hanne Lyth Madsen Falkirk's Dancing Dwarf 20 19 16 20 12 87 3.
B-01 Mads Øbo Nuka 20 16 20 20 20 96 4.
B-12 Inger Berger Kiebitz´s Limbo-rock 13 19 19 20 19 90 5.
B-07 Sonja Ehlert Quickly Red And Charming Awesome Yellow 20 20 16 20 12 88 6.
B-05 Pia Grisell Anemone 8 20 16 20 20 84 7.
B-04 Karen Jensen Falkirk's Gold Rush 11 17 20 17 12 77 8.
B-02 Birgitte Windfeld-Hansen Ørnhøj's Akeela 4 Dina 5 17 16 18 17 73 9.
** Matchning

Åbenklasse
Start Ejer/Fører Stambogsnavn Post 1 Post 2 Post 3 Post 4 Post 5 I alt Plac
Å-05 Sonja Ehlert Donna Bacuma Of Mountain Forest Glade 16 20 19 20 20 95 1.
Å-02 Marianne Bisgaard Goldie's Twiga 18 20 15 20 20 93 2.
Å-04 Evy Pedersen Falkirk's Peaty Port Ellen 16 18 18 20 17 89 4.
Å-12 Cecilie Kaufmann Vesterlyng's Comme Ci Comme Ca 20 20 17 15 17 89 3.
Å-01 Michael Houborg Johansen Dusky Sound's Upper Class 20 19 10 18 20 87 5.
Å-07 Inger Berger Kiebitz´s Prince Pi-erotte 19 20 16 20 12 87 6.
Å-09 Leif Christiansen Falkirks Firelord 15 17 18 20 17 87 7.
Å-10 Stefan Weiss Flatgolds A Wild Rose 14 18 15 17 20 84 8.
Å-11 Torben Hollingdal Sølvstjernes The Almigthy Clyde 18 18 16 16 16 84 9.
Å-06 Iver Dall Bonjour 15 18 20 15 15 83 10.
Å-03 Pia Grisell Alaia 19 18 14 12 17 80 11.

Vinderklasse
Start Ejer/Fører Stambogsnavn Post 1 Post 2 Post 3 Post 4 Post 5 I alt Plac
V-04 Morten Mousten Moukjær's Aiko 19 20 18 20 20 97 1.
V-02 Henrik Billeschou Vassruggen's Eirik Röde 16 20 16 19 19 90 2.
V-03 Lars Krabbe Gleen Mhor's Blazer 16 20 17 18 5 76 3.
V-01 Jan Henriksen Windwood's Masha 8 17 15 19 16 75 4.

Uoff. Appoteringsprøve 24-06-2017 i Bække - Golden Retriever i Danmark
Start Ejer Stambogsnavn Køn Født Bestået Point Tid / Sek Plac.
D-02 Jan Henriksen Windwood's Masha Tæve 20-10-2012 Ja 30 30,25 1
D-09 Inger Berger Kiebitz's Prince Pi-Errot Han 14-03-2007 Ja 30 36 2
D-05 Henrik Billeschou Vassruggen's Eirik Röde Han 14-08-2014 Ja 30 37,9 3
D-07 Morten Mousten Moukjær's Aiko Han 30-07-2013 Ja 30 48,1 4
D-06 Lars Krabbe Gleen Mhor's Blazer Han 30-05-2013 Ja 30 63 5
D-11 Inger Berger Kiebitz's Harmony Tæve 17-02-2012 Ja 30 6
D-08 Iver Dall Bonjour Han 08-06-2011 Ja 27 7
D-01 Mads Øbo Nuka Han 25-10-2014 Ja 25 8
D-03 Inger Berger Ørnhøj's Akeela 4 Tweet Tæve 23-11-2014 Ja 23 9
D-04 Leif Christiansen Falkirk's Firelord Han 05-01-2012 Nej 20 10

Skue resultater fra Golden trippel Jylland. Den 24/6-17

BIR: Falkirks Caution Wake Turbulens / BIM: Golden supreme Banana Cupcake
BIR Baby: Falkirks Tornado Alley
BIR Hvalp: Bonett Bride King Of The Road
BIR Junior: Westends Dry Martini
BIR Brugs: Vesterlyngs comme ci comme ca
BIR Veteran: Kiebitz Harmony.

Alle resultater:

Baby hanner:
1. Falkirks Tornado Alley (SL)
2. Falkirks over the rainbow (L)
Baby Tæve:
1. Falkirks ride the lightning (SL)
Hvalp Han:
1. Bonett bride king of the road (SL)
2. Kaufis blue lagoon (SL)
3. Falkirks 4th dimension (L)
4. Falkirks 2nd edition (L)
Hvalp Tæve:
1.Kaufis Cuba libre(L)
2. Falkirks 7th heaven (L)
3. Falkirks 6th sence (L)
Junior han:
1. Vestafjells papas boy (Exelent + BIK 4)
Åben Han:
1. Falkirks Caution wake turbulens (Exelent, BIK 1 & BIR)
2. Duskysounds upper class (Exelent, BIK3)
3. Duskysounds windworker blue (VG)
4. Falkirks firelord (VG)
Brugs Han:
1. Falkirks show off (exelent, BIK2)
2. Moukjærs Aiko (Exelent)
3. Sølvstjernes the almighty clyde (Exelent)
4. Bonjour (VG)
 Vassruggens eirik rode (VG)
Veteran Han:
1. Kiebitz limbo rock (VG)
Junior tæve:
1. Westends dry martini (Exelent, BIK3)
2. Rudebecks ihave a dream/one day (Exelent)
3. Falkirks luna lovegood (VG)
4. Cawood Duca (VG)
Åben Tæve:
1. Golden supreme banana cupcake (Exelent, BIK 1, BIM)
2. Akeela (Exelent, BIK 4)
3. Kiebitz money penney (VG)
4. Falkirks dancing dwarf (VG)
Brugs tæve: 
1. Vesterlyngs comme ci comme ca (Exelent, BIK 2)
2. Ørnhøjs akela for tweet (VG)
Veteran Tæve:
1. Kiebitz harmony (Exelent)
­