­
header
Se samlede resultat her
Resultater Trippel UWT & DJU, Sjælland, Dianalund 23. juni 2018              
                   
TRIPPELVINDER, SJÆLLAND                
Start nr Hundens navn Fører              
20 Shootdog Golden Creamy Holly Palle Ingemann              
                   
Baby - uøvet klasse, ingen  opgave på post 1, udfyldt med 50% af max point            
Start nr Hundens navn Post 1 Post 2 Post 3 Post 4 Post 5 Point Resultat Placering
3 OneMini 10 16 19 16 20 81 Bestået 1.v
1 Maggiemee 10 15 15 20 20 80 Bestået 2.v
29 Gold Force One In A Million 10 15 19 16 15 75 Bestået 3.v
31 SevenOlaf 10 16 20 14 12 72 Bestået 4.v
2 Ladyburn A Taste Of Happiness (chili) 10 10 18 3 10 51 Bestået  
40 Joe’s Mickey Mouse 10 18 8 9 5 50 Bestået  
                   
Begynder klasse                
Start nr Hundens navn Post 1 Post 2 Post 3 Post 4 Post 5 Point Resultat Placering
39 Anton 20 19 20 20 20 99 Bestået 1.v
8 Crack Of Dawn Lily Of The Valley 19 20 20 19 20 98 Bestået 2.v
4 Shootdog Golden Guy 19 20 20 19 20 98 Bestået 3.v
5 Shootdog Golden Daredevil 20 17 20 20 15 92 Bestået 4.v
33 Tallygold Not An Ordinary Girl 20 19 18 15 18 90 Bestået  
7 Kiebitz's Quick Step Figo 17 20 14 15 19 85 Bestået  
9 Shootdog Golden Fozzy 17 20 20 10 18 85 Bestået  
43 Spirit of Lucca Pisa 20 19 8 14 20 81 Bestået  
38 Golden Dixie's Lauritz Jensen 20 19 17 14 5 75 Bestået  
36 Joe's Lord Nielson 20 0 20 18 20 0 Ikke bestået  
44 Crack of Dawn Kind Regards 17 17 8 4 0 0 Ikke bestået  
41 Joes Luca     4 5 0 0 Ikke bestået  
                   
Åben klasse                
Start nr Hundens navn Post 1 Post 2 Post 3 Post 4 Post 5 Point Resultat Placering
15 Little Mhors Basco 20 20 20 18 18 96 Bestået 1.v
13 Vida My Melodie Of Golden Spirit 19 19 19 18 16 91 Bestået 2.v
11 Glen Mhor's Cody 17 15 19 18 18 87 Bestået 3.v
16 Spirit Of Lucca Como 15 20 19 19 12 85 Bestået 4.v
30 Crack Of Dawn Eternal Love 17 15 20 17 16 85 Bestået  
17 Morton Just My Luck 15 18 20 5 20 78 Bestået  
12 Joe`s King Ludvig Xiv 17 17 19 10 11 74 Bestået  
35 Windwood S Made In Heaven 17 15 8 16 5 61 Bestået  
14 Little Mhor's Megan 20 17 20 20 0 0 Ikke bestået  
42 Søbjerggaards Jolene         0 0 Ikke bestået  
                   
Vinder klasse                
Start nr Hundens navn Post 1 Post 2 Post 3 Post 4 Post 5 Point Resultat Placering
20 Shootdog Golden Creamy Holly 20 19 20 19 19 97 Bestået 1.v
22 Gleen Mhor's Mia 20 20 20 18 18 96 Bestået 2.v
18 Shootdog Golden Chocolate 20 19 19 19 10 87 Bestået 3.v
27 Joe’s Sarah Bernhardt 18 19 20 18 9 84 Bestået 4.v
24 Sabina 20 18 19 16 11 84 Bestået  
37 Joe's Little Sigga 20 20 20 12 11 83 Bestået  
21 Shootdog Golden Chestnut 20 5 20 16 15 76 Bestået  
23 Little Mhor's Asti 19 15 18 5 18 75 Bestået  
19 Joe`s Golden Otto 20 10 20 3   0 Ikke bestået  
32 Vesterlyng´s December Avenue 0 0     0 0 Ikke bestået  
                   
Veteran klasse                
Start nr Hundens navn Post 1 Post 2 Post 3 Post 4 Post 5 Point Resultat Placering
28 Vesterlyngs Token Of Clyde 15 20 20 14 20 89 Bestået 1.v
34 Lotus 17 20 18 14 20 89 Bestået 2.v
                   
DJU apporteringsprøve                
NR Stambognavn Fører Point Tid, Duebanen Resultat Placering      
30 Crack Of Dawn Eternal Love Maria Lindegaard 30 1,09 Bestået 1.v      
11 Glen Mhor's Cody Bent Müller 30 2,09 Bestået 2.v      
20 Shootdog Golden Creamy Holly Palle Ingemann 30 4,18 Bestået 3.v      
24 Sabina Peter Boye Larsen 29 3,08 Bestået 4.v      
14 Little Mhor's Megan Dorte Klarskov Mahler 29 3,43 Bestået        
18 Shootdog Golden Chocolate Johnny Axelgaard 29 5,1 Bestået        
32 Vesterlyng´s December Avenue Bo Frederiksen 28 4,13 Bestået        
21 Shootdog Golden Chestnut Dorthe Pedersen 28 5,58 Bestået        
19 Joe`s Golden Otto Michael Juul Nielsen 26 6,38 Bestået        
4 Shootdog Golden Guy Palle Ingemann 0   Ikke bestået        
8 Crack Of Dawn Lily Of The Valley Gunilla Penzien 0   Ikke bestået        
9 Shootdog Golden Fozzy Susanne Lauritzen 0   Ikke bestået        
12 Joe`s King Ludvig Xiv Michael Juul Nielsen 0   Ikke bestået        
16 Spirit Of Lucca Como Peter Boye Larsen 0   Ikke bestået        
28 Vesterlyngs Token Of Clyde Allan Mortensen 0   Ikke bestået        
34 Lotus Tina Hansen 0   Ikke bestået        
37 Joe's Little Sigga Joe Christensen 0   Ikke bestået        
38 Golden Dixie's Lauritz Jensen Søren Hansen 0   Ikke bestået        
39 Anton Helene Hansen 0   Ikke bestået        
42 Søbjerggaards Jolene Helle Nielsen 0   Ikke bestået        
­